FAQ

Pytania i odpowiedzi

 • Co potrzebuję zabrać ze sobą na kurs?

  W naszej szkole w cenę kursów kite i windsurfingu wliczone jest wszystko co do ich przeprowadzenia niezbędne tj. pianka, trapez, kask, kapok, kompletny sprzęt do pływania. Zapisując się na kurs w naszej szkole możesz być pewien, że nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów niż podana w ofercie cena kursu. Potrzebujesz zabrać tylko strój kąpielowy i ręcznik żeby się ogarnąć po zajęciach. W zależności od pogody może przydać się też czapka lub czapka z daszkiem, krem UV oraz ciepły lub zimny napój.

 • W jakim wieku można rozpocząć naukę pływania na kitesurfingu?

  Jeśli chodzi o dolną granicę wieku to kształtuje się ona pomiędzy ok. 11 lat. Oprócz wieku ważna jest dojrzałość emocjonalna dziecka oraz waga – aby dziecko mogło przystąpić do kursu kitesurfingu musi ważyć minimum 35 - 40 kg.

 • W jakim wieku można rozpocząć naukę pływania na windsurfingu?

  W naszej szkole windsurfingu szkolimy już od 5 roku życia. Program nauczania oraz specjalistyczny sprzęt - małe deski oraz lekkie żagielki umożliwiają nam prowadzenie efektywnych zajęć nawet dla małych dzieci.

 • Dlaczego Sarbsk jest najlepszym miejscem do nauki windsurfingu i kitesurfingu?

  W Sarbsku mamy super warunków do nauki windsurfingu i kitesurfingu. Sprzyja temu niezafalowany akwen o piaszczystym podłożu, często wiejący wiatr – okolice Łeby mają bardzo dobre statystyki wiatrowe. Warto również dodać, że praktycznie całe jezioro ma 1 m głębokości. Płytka woda zdecydowanie poprawia komfort nauki podczas kursu dając poczucie bezpieczeństwa, co zdecydowanie przyspiesza progres uczenia się. Woda jest ciepła i słodka w przeciwieństwie do tej w Bałtyku.

 • Czy jeśli nie zdążę wykorzystać wszystkich godzin z mojego kursu to „przepadną?

  Nie. Jeśli z jakiś powodów nie ukończysz swojego kursu np. nie będzie odpowiednich warunków wiatrowych to niewykorzystane godziny z kursu możesz wykorzystać do końca bieżącego sezonu lub w następnych.

 • Czy jeśli nie uprawiam regularnie żadnego sportu to mogę przystąpić do kursu?

  Tak, oczywiście. Pływanie na kitesurfingu czy windsurfingu nie wymaga żadnej ponad przeciętnej sprawności fizycznej, jest to sport dla każdego! Oczywiście dobra kondycja fizyczna czy doświadczenia z innych sportów deskowych lub żeglarstwa uławiają naukę a postępy będą znacznie szybsze.

 • Nie potrafię pływać mogę wziąć udział w kursie?

  Niestety ale podstawowa umiejętność pływania jest czynnikiem determinującym możliwość rozpoczęcia nauki pływania na kitesurfingu lub windsurfingu. Warto przed rozpoczęciem nauki podnieść swoje umiejętności pływackie na basenie.

Translate »